Çarşamba Güncel

ARTIK SAMSUNA GİRMEK İSTİYORUZ

ARTIK SAMSUNA GİRMEK İSTİYORUZ

Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Başkan bala açıklamasında Özellikle Samsun şehir merkezine artık şoför esnafının ilçe araçlarının girmesi gerektiğini yıllarca ilçedeki araçlarımıza, ilçede ki vatandaşlarımıza büyük haksızlık yapıldığını, Samsun bütün ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımızın tek bir vasıta ile Samsun şehir merkezine girmesi hem ekonomik olarak hem de Samsunumuzun kalkınması için önemlidir.

ARAÇ SAYISI ARTTI

Samsuna merkeze araçlarımız yaklaşık 10 yıldır giremiyor peki, vatandaşlarımız araçlarımız şehir merkezine giremeyince ne yaptılar elbette ki kendi araçları ile ulaşımlarını sağlamaya başladılar, hem trafik yoğunluğu arttı hem de o dönemler de günlük ortalama 10.000 olan yolcu potansiyelimiz 1.000-1.500 civarına kadar gerilemiştir. İnsanlar kendi ulaşımlarını kendileri sağlamaya çalışmaya başlamışlardır, bu uygulamanın neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır…

MAKSAT TRAFİK YOĞUNLUĞUNU ENGELLEMEKTİ

Peki, 10 yıl içerisinde bizim araçlarımız şehir merkezine giremeyince trafik rahatladı mı? Tam tersi bizim araçlarımızın giremediği, gitmediği güzergahlara Büyükşehir belediyesi  hatlar açtı, otobüsler koydu yani siz kazanmayın biz kazanalım dendi bugünkü trafik yoğunluğu aslında gösteriyor ki o dönemler de alınmış UKAME  kararının , mastır planının boş geçersiz , anlamsız kararlar olduğu ortadır.

VATANDAŞLARIMIZ TEK VASITA İLE ULAŞIM İSTİYOR

Doğu bölgemizden gelen araçlarımızın Çarşamba-Ayvacık-Salıpazarı-Terme den Samsuna giden araçlarımızın şehir merkezine gidebilmeleri konusun da müracaatımızı yeniledik, araçlarımız Şehirdışı araçları değil bizler  de iller arası seyahat eden yolcu yok bizler D1 belgesi ile taşıma yapmıyoruz bizler ilçeden – ile taşıma yapıyoruz bu sorunun çözülmesi  gerektiğini  düşünüyor artık 10 yıllık çilenin bitmesini istiyoruz hem vatandaşın hem esnafının bu çilesinin çözülmesi gerektiği dile getiren Başkan Bala  Büyükşehir belediyemizin bu konuya hassasiyetle yaklaşmasını kamu vicdanını gözetmesini insanların mağduriyetini çözmesini bekliyoruz. Diyerek sözlerini tamamladı.

HABER:EMİN İNAN

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ